Hlavná stránka Odborná prax OA

Študentky bilingválnej obchodnej akadémie
získali certifikát podnikateľských zručností ESP

Sára Hubinová a Miriama Pekárová, študentky IV. L triedy (obchodná akadémia) získali Entrepreneurial Skills Pass (ESP). ESP je medzinárodne uznávaný certifikát, ktorý osvedčuje podnikateľské zručnosti študentov vo veku 15 až 20 rokov. Podmienkou získania certifikátu je absolvovanie reálnej podnikateľskej skúsenosti, vypracovanie sebahodnotenia a úspešné zvládnutie záverečného testu.

Základom bola reálna podnikateľská skúsenosť počas školského roka. Všetci študenti IV. L triedy boli v rámci predmetu aplikovaná ekonómia zapojení do vzdelávacieho programu neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko. Založili si vlastnú firmu a reálne si odskúšali svoj podnikateľský nápad v praxi. Mali možnosť získať vedomosti, zručnosti a kompetencie potrebné na vedenie vlastného podniku alebo pre úspešné zamestnanie sa. Druhou časťou bol sebahodnotiaci dotazník, ktorý mapoval ich celkový podnikateľský pokrok. Posudzovanými kľúčovými podnikateľskými kompetenciami boli kreativita, vytrvalosť, vynaliezavosť, sebavedomie, iniciatíva, tímový duch a zmysel pre zodpovednosť. Záverečný test, ktorý študentky absolvovali 15. júna 2016, preveril ich podnikateľské, ekonomické a finančné vedomosti.

Získanie ESP certifikátu otvára študentkám aj ďalšie príležitosti – už 21. júna 2016 sa v Bratislave zúčastnia aktivity Job Shadowing v spoločnosti AT&T Global NetWork Services Slovakia.

Sáre Hubinovej a Miriame Pekárovej blahoželáme k úspešnému získaniu ESP certifikátov a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Ing. Ľubica Varsová