Hlavná stránka NAG 2014

Najúspešnejšia škola na súťaži je SOŠ Handlová

Dve prvé, dve druhé, dve šieste, dve siedme a jedno desiate miesto získali študenti SOŠ Handlová v národnom kole sieťarskej súťaže Networking Academy Games – NAG 2014. Mimoriadny úspech a veľké prekvapenie aj pre technické univerzity je absolútne víťazstvo stredoškoláka z Handlovej Martina Tonhauzera v kategórii UNI – vysokoškoláci aj stredoškoláci do 26 rokov. Za tento výkon môže Martin už teraz počítať s prijatím na FIIT STU Bratislava, čo je dnes vlajková loď slovenskej informatiky.

V poradí už 9. ročník národného kola súťaže Networking Academy Games sa konal 30. 4. 2014 v priestoroch Technickej univerzity Košice. Študenti SOŠ Handlová bodovali vo všetkých kategóriách. Jakub Pullmann postupuje do medzinárodného kola súťaže stredoškolákov NetRiders CCNA z prvého miesta a má šancu v ďalšom kole získať stáž priamo v centrále firmy Cisco v USA. V kategórii HS3 stredoškolských trojčlenných tímov obsadili striebornú priečku Samuel Krausko, Adrián Tomašov a Martin Tonhauzer a siedme miesto na Slovensku patrí tímu Peter Václavík, Irena Balátová a Patrik Kollár. Krásne druhé miesto patrí SOŠ Handlová aj v kategórii Video, kde prácu širšieho tímu nakoniec prezentovala Mária Kováčiková.

Oficiálne vyhodnotenie súťaže a oceňovanie víťazov bude v rámci medzinárodnej konferencie vzdelávacieho programu Cisco NetAcad 20. júna na Technickej univerzite v Košiciach.

Celkové výsledky súťaže

Handlová 7. mája 2014