Hlavná stránka Prvá žena s certifikátom CCNA

Prepísala históriu

Doteraz, aspoň teda v Handlovej, výhradne doména chlapcov. Predsa len, počítačové siete a na medzinárodnej úrovni? To znamená ovládať vysoké technológie. Rozumieť procesom o ktorých obyčajný používateľ Internetu nemá ani zdanie.

Irenka Balátová je prvé dievča, ktoré odíde zo SOŠ Handlová nielen s maturitným vysvedčením, ale aj s medzinárodným certifikátom CCNA od firmy Cisco. Dňa 15.12.2014 úspešne vykonala pod kamerou medzinárodne platnú skúšku v certifikačnom centre firmy Soitron a.s. v Bratislave. Dievčat ako Irenka je veľmi málo a neviem, či sa niektorá stredná škola na Slovensku môže tento rok podobným úspechom pochváliť.

Irenka do Bratislavy necestovala sama. Spolu s ňou úspešne zvládli prvý priemyselný certifikát CCNA aj spolužiaci Peter Václavík a Patrik Kollár. A dva týždne pred nimi Samo Krausko a Adrian Tomašov. Rozšírili tým rad niekoľko desiatok medzinárodne certifikovaných sieťarov, absolventov našej školy.

V labáku počítačových sietí Cisco Academy Handlová na SOŠ Handlová pôsobí silná pätica medzinárodne certifikovaných lídrov, ktorí sa budú i naďalej pripravovať na výzvy roka 2015.

Dobrá práca, vážená dáma a páni.

Handlová 16.12.2014

Ing. Ján Krausko