Hlavná stránka Medzinárodné certifikáty

Gratulujeme ďalším medzinárodne certifikovaným študentom SOŠ Handlová

Naštudovať 3500 otázok v anglickom jazyku dá určite každému zabrať. Zvlášť, keď veľkú časť z tých otázok treba vedieť aplikovať, alebo priamo nakonfigurovať na aktívnych zariadeniach počítačových sietí tak, aby fungovala komunikácia. Aktuálne šesť najlepších študentov vzdelávacieho programu NetAcad Strednej odbornej školy Handlová sa intenzívne pripravovalo na skúšku CCNA (Cisco Certified Network Associate) od začiatku novembra. Štyria z nich ju v certifikačnom centre v Bratislave pod kamerami urobili na prvý šup.

Študenti odboru mechanik počítačových sietí Letavay Viliam, Stejskal Roman, Krajčík Matúš a študent odboru technické lýceum Jakub Pullmann sa vykonaním medzinárodne platnej certifikačnej skúšky zaradili do databázy vyšších odborníkov a získali tak uznávanú výhodu na trhu práce.

V rámci SOŠ Handlová sa tiež zaradili medzi svojich predchodcov, ktorí sú dnes všetci vo firmách, alebo na vysokých školách. Nielen s maturitným vysvedčením, ale aj s medzinárodným certifikátom CCNA už z našej školy od roku 2008 odišli títo absolventi odboru mechanik počítačových sietí: Rakovics Róbert, Ondrejovič Andrej, Kmeť Gabriel, Brigant Patrik, Žiško Patrik, Rybár Metod, Rajnoha Martin, Halaška Peter, Drozda Tomáš, Duda Michal a za technické lýceum Bašti Martin.

 

Len v skratke o priebehu certifikačnej skúšky. Po príchode do certifikačného centra Vás odfotia a musíte sa podpísať na snímač podpisov. Toto opatrenie slúži na to, aby nebolo možné na Vaše meno poslať niekoho iného, ktorý by za Vás zložil skúšku. Samotný test prebieha v monitorovanej miestnosti (kamera niekde okolo Vás) a budete požiadaný odložiť si všetky veci ako mobil, peňaženku, hodinky do zabezpečenej skrinky. Nemáte k dispozícii kalkulačku, ani Internet. Na CCNA skúšku máte 120 minút . Celkom môžete získať 1000 bodov, pričom na úspešné absolvovanie je potrebných minimálne 825 bodov. Skúška stojí 280$. Naši študenti splnili predpísané kritériá a získali tak 58 % zľavu.

 

Handlová 21. január 2013

Ing. Ján Krausko, SOŠ Handlová

Posledná úprava Nedeľa, 09 November 2014 05:05
 
Čo si vo svojom živote ceníte najviac?