Hlavná stránka Vnútorný poriadok školy
PDF Tlačiť E-mail
Napísal Iveta Čapliarová

Správanie žiakov a ich povinnosti

1. Po príchode do školy je žiak povinný odložiť si vrchný odev a obuv vo vyhradenom mieste.
  2. Žiak nenosí do školy cenné veci a vyššie sumy peňazí. Za ich stratu škola v súlade s poistnou zmluvou neručí. Plní pokyny triedneho učiteľa na zamedzenie krádeží osobných vecí. Žiaci sú povinní počas vyučovania i po vyučovaní udržiavať šatňu svojej triedy, pokiaľ má trieda pridelenú šatňu, v čistote a uzamknutú.
  3. V budovách školy dbá na bezpečný pohyb po chodbách, udržiava čistotu, poriadok, šetrí školské zariadenie, hospodárne zaobchádza s učebnými pomôckami.
  4. Vzniknuté škody na zariadení školy spôsobené úmyselne alebo z nedbanlivosti nahradí alebo odstráni ten, kto ich spôsobil.
  5. Počas prestávok a voľných hodín žiak trávi čas oddychu v priestoroch školy a nesmie opúšťať areál školy. V prípade svojvoľného opustenia školy, škola nezodpovedá za bezpečnosť žiaka.
  6. Žiaci sa v čase vydávania obeda presúvajú do jedálne školy po trase určenej na presun.
  7. Na hodinách telesnej výchovy používajú žiaci vhodnú športovú obuv a oblečenie podľa pokynov vyučujúcich.
  8. Na hodinách praktického vyučovania a laboratórnych cvičení sa žiaci riadia podľa pokynov vyučujúcich a používajú pracovné oblečenie a pracovnú obuv.
  9. Žiaci sú povinní dodržiavať a rešpektovať zásady BOZaPO, s ktorými ich zápisnične oboznámi triedny učiteľ na triednických hodinách a vyučujúci na príslušných hodinách praktického vyučovania a cvičení a pred školskými akciami.
  10. V súlade s pravidlami bezpečnosti a ochrany zdravia je žiakom zakázané prinášať do školy, požívať pred vyučovaním, alebo počas vyučovania alkoholické nápoje a omamné prostriedky. V priestoroch školy a v jej vnútornom areáli platí zákaz fajčenia. Porušenie tohto zákazu sa hodnotí ako porušenie školského poriadku.
  11. Rozširovanie drog a obchodovanie s nimi v škole i na verejnosti je čin protizákonný a bude preto prejednaný s políciou.
  12. Úmyselné a opakované narušenie vyučovacej hodiny a nevhodné vystupovanie žiaka voči učiteľovi a spolužiakom je dôvodom na uloženie opatrenia vo výchove.
  13. Porušením vnútorného poriadku je oblečenie a nápisy ohrozujúce mravnosť, propagujúce fašistické a iné extrémistické alebo vulgárne symboly alebo zvádzajúce k zneužívaniu a šíreniu návykových látok.
  14. Používanie mobilných telefónov a prenosných prehrávačov priamo na vyučovacej hodine je zakázané.
  15. Žiak je povinný spracovávať predpísané písomné a grafické cvičenia a tieto odovzdávať v stanovenom termíne vyučujúcemu.
  16. V laboratóriách rešpektuje podmienky a laboratórny poriadok jednotlivých laboratórií, ktorý je v nich zverejnený, cvičenia realizuje predpísaným pracovným postupom.
  17. Žiakom je zakázané manipulovať s elektrickými a protipožiarnymi zariadeniami na chodbách.
  18. Podľa pokynu triedneho učiteľa vykonáva žiak službu týždenníka. Vtedy je povinný :

- hlásiť riaditeľovi školy, alebo jeho zástupcovi neprítomnosť vyučujúceho na hodine / po 10 minútach/
    - hlásiť vyučujúcemu neprítomnosť žiakov na hodine
    - pomôcť pri príprave učebných pomôcok podľa pokynov vyučujúceho
    - starať sa o čistotu tabule, o poriadok a čistotu v učebni počas vyučovania a po skončení vyučovacej hodiny

19. Ak sa žiak stravuje v školskej jedálni, je povinný rešpektovať pokyny vedúcej školskej stravovne na prihlasovanie a odhlasovanie stravy. Rešpektuje pokyny osôb, ktoré vykonávajú dozor.
Posledná úprava Sobota, 08 November 2014 21:42