Hlavná stránka Vnútorný poriadok školy
PDF Tlačiť E-mail
Napísal Iveta Čapliarová

Povinnosti žiakov

1. Vyučovanie prebieha podľa platného rozvrhu. Žiak je povinný byť v škole najneskôr 10 minút pred svojou prvou vyučovacou hodinou podľa rozvrhu hodín.
  2. Žiak je zodpovedný za svoje študijné výsledky počas štúdia, preto je povinný sa vzdelávať, osvojovať si vedomosti a zručnosti a získať návyky poskytované školou na prípravu pre budúce povolanie.
  3. Žiak je povinný pracovať v súlade s pokynmi vyučujúcich, zúčastňovať sa všetkých povinných, povinne voliteľných a nepovinných predmetov, ktoré si zvolil.
  4. Žiak je povinný pripravovať sa na vyučovanie. Ak sa z vážnych dôvodov nemohol na vyučovanie pripraviť, ospravedlní sa vhodnou formou vždy na začiatku hodiny.
  5. Po skončení vyučovania sa v budove školy môže žiak zdržiavať iba s pedagogickým dozorom.
  6. Žiak sa má správať v škole i mimo školy na verejnosti podľa zásad spoločenského správania, vlastenectva, demokracie a humanity. Prípady etnickej, rasovej, náboženskej alebo inej neznášanlivosti ako aj šikanovanie a prejavy terorizovania, ponižovania spolužiakov, krádeže, ničenie vecí sú hrubým porušovaním školského poriadku a pri neúčinnosti použitých výchovných opatrení môže žiak byť po prerokovaní v pedagogickej rade vylúčený zo školy.
  7. Žiak je povinný chrániť vlastné zdravie i zdravie iných, dodržiavať zásady bezpečnosti pri práci, šetriť školské zariadenie, učebnice a učebné pomôcky, dbať o čistotu, hygienu, poriadok v učebniach, v laboratóriách, v dielňach, v telocvični, v šatni a v ostatných priestoroch školy a v jej areáli.
Posledná úprava Sobota, 08 November 2014 21:38