Hlavná stránka SPPoločne

SOŠ Handlová vybuduje nové streetballové ihrisko

Tento projekt (táto aktivita) sa uskutočnil vďaka podpore z Nadačného fondu SPPoločne pri Nadácií SPP.

Stredná odborná škola v Handlovej sa zapojila do programu SPPoločne, ktorý je zameraný na podporu verejnoprospešných aktivít na území Slovenskej republiky. Účelom nadačného fondu je podpora projektov na podporu z oblasti regionálneho a komunitného rozvoja, ktorých cieľom je rozvoj konkrétnych ľudí a miestnych komunít, konkrétnych lokalít za účelom zlepšenia kvality ich života v rámci troch regiónov Slovenskej republiky.

Naša škola uspela v kategórií SPPoločne pre domovinu a na základe výsledkov verejného hlasovania získala finančnú podporu vo výške 7997 eur. So svojím projektom "Hrajte streetball, buďte fit, v dnešnej dobe je to hit“ skončila vo svojej kategórií na úžasnom druhom mieste. Cieľom Strednej odbornej školy je vybudovať nové streetballové ihrisko, ktoré by slúžilo nielen žiakom školy počas hodín telesnej výchovy či krúžkovej činnosti, ale aj žiakom z okolitých základných škôl mimo vyučovania, mládeži i širokej verejnosti. Ako škola máme možnosť vidieť sociálne i spoločenské pomery mladých ľudí a aj prostredníctvom tohto projektu by sme chceli rozvíjať ich hodnotový rebríček, v ktorom by prevládalo aktívne trávenie voľného času. Streetballové ihrisko by mohlo zatraktívniť život v meste pre mladých ľudí, rozšíriť možnosti športovania a súčasne im poskytnúť možnosť vyskúšať si najmodernejší spôsob kolektívnej hry. Streetball patrí v súčasnosti medzi populárne športy a jeho prioritou je pomáhať mladým ľuďom vyhýbať sa problémom s kriminalitou a drogami.

V našom záujme je podporovať aj ich vzťah k športovaniu a umožniť im nadväzovať nové priateľstvá, otvárať pohľad na spoločnosť, ktorej sú sami súčasťou. Vyhýbanie sa zhonu, stresu, negatívnym vplyvom bude mať za výsledok príjemné prostredie na ďalší rozvoj ich samých, ale aj ich okolia. Očakávajú stále niečo nové, pútavé, málo obohrané.

Mgr. Patrícia Steinhüblová