Hlavná stránka Junior Achievement

„Vedieť sa správne rozhodnúť!“ 2016

Súťaž pod týmto názvom organizuje JA Slovensko, n.o., pre programy Etika v podnikaní a Etika a Podnikanie, v ktorých tento školský rok pracujú triedy: 1.A, 2.A,2.B (odbor gdm),2.C,2.F. Študenti najskôr písomne riešili zadanú prípadovú štúdiu - v triednych kolách bolo odovzdaných spolu až 17 (!!!) prác, z nich 4 najlepšie sme poslali do národného korešpondenčného kola . Zo 40 - tich prác z celého Slovenska sa do záverečného prezentačného finále (8 tímov) prebojovali aj 2 naše tímy (1.A, 2.C). Výborné boli aj práce študentov, ktoré žiaľ ďalej nepostúpili a to:

2.A – autorky :Dominika Weissová, Natália Husárová, Kristína Gašparičová

2.F - autori: Dávid Figuli, Dušan Rus, Michal Páleš.

Dňa 10.5. 2016 v celoslovenskom finále , konalo sa v priestoroch spoločnosti KPMG Bratislava ,naši študenti preukázali výborné prezentačné i komunikačné schopnosti a správne vyriešili problémovú úlohu. Obe naše dvojice si skvele počínali a získali pekné umiestnenie: Michal Cisík a Martin Košík (2.C ) vybojovali 3. miesto a Vladimíra Bieliková a Roman Drexler (1.A) sa umiestnili na 4.mieste, čím nadviazali na vynikajúce výsledky našich študentov z predchádzajúcich rokov v tejto súťaži.

Študenti úspešne reprezentovali nielen seba ale aj našu školu. Vďaka...

Ing. Darina Krónerová