skupinovam.jpg, 347kB skupinovam.jpg, 347kB

Projekt „Grafika bez hraníc“

Projekt sa realizuje v  rámci programu Celoživotného vzdelávania, podprogram Leonardo da Vinci – Žiaci v počiatočnej odbornej príprave.

Cieľom projektu bolo rozšíriť si komplexné znalosti a praktické zručnosti študenta pri práci s digitálnymi zariadeniami, vedieť fotografovať v interiéri a exteriéri, navrhovať vlastné grafické objekty, ďalej ich spracovávať v rastrových a vektorových programoch, naučiť sa upraviť publikácie do konečnej podoby pre zákazníka a použiť grafiku v multimediálnych objektoch.

Partner projektu:

Yale College, Wrexham, UK

Škola Yale College je situovaná v severo-východnom Walese vo Veľkej Británii. Momentálne tvorí súčasť Coleg Cambria. Skladá sa zo šiestich areálov a ponúka okrem úplného stredoškolského vzdelania aj širokú škálu kurzov pre ďalšie vzdelávanie v rôznych oblastiach pre rôzne kategórie študentov. V súčasnosti má 7000 denných študentov a 20 000 externých.

I. termín: 12.10. -26.10 2013

10 žiakov z odboru grafik digitálnych médií a technické lýceum
 2 učitelia

Pracovný program zameraný na:

Počas voľného času sme navštívili:

Chirk Castl, North Wales, Conwy Castle, Liandudno, Liverpool

II. termín: 22.3. – 5. 4. 2014

10 žiakov z odboru grafik digitálnych médií a mechanik počítačových sietí
2 učitelia

Zameranie pracovného programu:

Počas voľného času sme navštívili:

Chirk Castle, Erddig Hall, Llandudno, dedinku s najdlhším názvom na svete a aj Liverpool so známym prístavom Albert Dock.