Hlavná stránka

Stáž na Trnavskej univerzite

Dňa 12.5.2016 sa niektorí študenti z 3.A triedy zúčastnili jednodňovej stáže na Právnickej fakulte TU v Trnave. Počas nej sme absolvovali šesť prednášok s vysokoškolskými učiteľmi. Z prednášok sme sa dozvedeli viac o pojme právo všeobecne, o tom, čo by sme mali vedieť, ak chceme podnikať, za čo hrozí ľuďom väzenie, čo znamená byť občanom Európskej únie, atď. Najviac nás zaujala prednáška o trestnom práve, kde sme sa mohli zapojiť aktívne do diskusie. V praktickej časti sme skupinovo riešili simulované situácie, kde právnym problémom bol reklamovaný tovar a to podľa právnych noriem „Zákona o ochrane spotrebiteľa“. Stáž bola časovo veľmi náročná, ocitli sme sa na jeden deň v koži vysokoškolských študentov, ktorí to veru s celodenným pobytom v škole nemajú vôbec ľahké.

Za možnosť zúčastniť sa tejto stáže ďakujeme v mene 3.A Ing. Kubálekovej.

Študenti 3.A triedy