flag-de flag-gb flag-sr
partneri.png, 248kB

Odborná stáž grafikov vo Wrexhame

V novembri mali naši druháci a tretiaci z odboru grafik digitálnych médií možnosť absolvovať 17-dňovú stáž v anglicky hovoriacej krajine, vo Walese (Spojené kráľovstvo). Projektu sa zúčastnilo 12 žiakov a dvaja pedagógovia.

Zážitky sú nezabudnuteľné, ťažko to opísať, treba zažiť!!! ? Študenti mali možnosť natočiť svoj prvý (aj keď iba niekoľko minútový) film, vyskúšali si ako sa vyrábajú animované rozprávky a taktiež sa mohli učiť kresliť od profesionálneho ilustrátora kníh. Tiež si zdokonalili svoje komunikačné zručnosti a rozšírili poznatky o Veľkej Británii na veľmi zaujímavých hodinách angličtiny. Ale nebolo to celé len o učení, zábavy bolo takisto viac než dosť.

Navštívili sme múzeum histórie futbalu, kde sme sa nevedeli odtrhnúť od všelijakých interaktívnych hier. Ukázali nám aj futbalový štadión FC Liverpool. Ale nezľaknite sa, nebolo to celé len pre športových nadšencov. Na svoje si prišli aj shopoholici v nákupných centrách v Liverpoole a v Chestri, a takisto aj milovníci umenia v galériách v Manchestri. Kto ma rád históriu a stavby z minulých dôb, tomu sa určite páčilo v piatej najväčšej katedrále v Európe a tiež na akvadukte z pradávnych rímskych dôb.

V závere pobytu nás naši hostitelia vzali do lezeckého centra, kde si študenti vyskúšali svoju odvahu a pokorili strach z výšok.

Ešte by som rada dodala, že ubytovanie bolo priam kráľovské (na SR o takých internátoch môžeme len snívať). Zdvorilosť a ohľaduplnosť na Britských ostrovoch sme si veru odžili na vlastnej koži. Zo všadiaľ k nám doliehalo samé „sorry“ a „thank you“. Verím, že decká si niečo z toho odniesli, a začnú sa takého móresy dodržiavať (snáď) aj u nás. Nikomu by to veru neuškodilo.

Financované z programu Európskej únie Erasmus+

Posledná aktualizácia 20.7.2018