Hlavná stránka Odborná prax OA

Projekt "Učme sa navzájom"

 

„Let´s teach each other“ je názov dvojročného medzinárodného projektu v rámci programu Comenius – školské partnerstvo, v ktorom je naša škola zapojená už od augusta 2009. Názov projektu hovorí o vzájomnom spoznávaní sa, učení sa jeden od druhého a o vzájomnej výmene dobrých skúseností.

Okrem neho je zámerom projektu aj zdokonaliť sa v cudzích jazykoch, v používaní moderných IKT, uvedomenie si dôležitosti ochrany životného prostredia a zdravého životného štýlu.

 

Prvé úvodné projektové stretnutie sa konalo na Slovensku v dňoch 5.10.2009 - 10.10.2009. Naša škola ako koordinátor projektu privítala žiakov a učiteľov z Turecka, Írska a Česka. Hosťom sme ponúkli veľmi náročný, ale pestrý a zaujímavý program.

Šesť dní ubehlo veľmi rýchlo a my sme im stihli ukázať iba nepatrnú časť našej krásnej krajiny. Program bol naplnený prezentáciami, workshopmi, exkurziami a vzájomnou komunikáciou. Okrem pracovných aktivít v škole sme podnikali aj poznávacie cesty za historickými a prírodnými zaujímavosťami Hornej Nitry, Západných a Vysokých Tatier a hlavného mesta Bratislavy. Naši partneri ocenili prijatie na Mestskom úrade v Handlovej, program v škole a všetky realizované podujatia na Slovensku. Veľmi sa im u nás páčilo a všetci účastníci projektu sa už tešia na ďalšie stretnutie v Írsku, ktoré sa uskutoční v apríli 2010.

Aj keď hlavnou pracovnou témou bola ochrana životného prostredia, našiel sa čas aj na ostatné pracovné a osobné témy a vzájomné spoznávanie sa navzájom, svojich kultúr, zvyklostí a tradícií.

Našu pracovnú skupinu tvorili študenti z 2.B triedy a učiteľky – Ing. Martina Kovalčíková, Ing. Jela Neuschlová a Ing. Mária Beňušová. V rámci pracovných stretnutí pred prvou návštevou študenti a učitelia spoločne vytvorili albumy s letáčikmi o programe stretnutia na Slovensku, v ktorom boli informácie o každom naplánovanom mieste v anglickom jazyku. Okrem toho všetkým účastníkom stretnutia vyrobili tričká s logom školy a grafickým dizajnom podľa vlastných predstáv. Okrem spomínaných albumov a tričiek tvorí finálny produkt aj rozsiahla fotodokumentácia, prezentácie o ochrane životného prostredia a o jednotlivých partnerských krajinách. Slovenskí študenti dokončujú www stránku projektu.

Študenti a učitelia získali netradičnou formou vďaka medzinárodnému stretnutiu nové poznatky, skúsenosti a informácie. Účastníci všetkých štyroch krajín si naplánovali ďalšie úlohy a spoluprácu až do druhého projektového stretnutia v Írsku. K úspešnému uskutočneniu tohto projektového stretnutia prispela výborná spolupráca s Národnou agentúrou Programu celoživotného vzdelávania, podpora vedenia našej školy a v rozhodujúcej miere finančný príspevok Európskej únie.

 

Návšteva žiakov a učiteľov v Turecku

Návšteva žiakov a učiteľov v Írsku

fotogaléria

Posledná úprava Sobota, 08 November 2014 21:42
 
Čo si vo svojom živote ceníte najviac?