Hlavná stránka Odborná prax OA
Napísal Iveta Čapliarová

Projekt Leonardo

„Nestratili sa“

V termíne od 1.11. do 14.11. 2009 sa 12 žiakov našej školy zúčastnilo stáže v rámci projektu Leonardo da Vinci – Mobility žiakov v počiatočnej odbornej príprave.

Naši žiaci tak už po tretí krát mohli vycestovať a získať ďalšie vedomosti a zručnosti. Cieľom ich cesty bola Česká republika, Plzeň a konkrétne Stredné odborné učilište elektrotechnické. Počas pobytu ich pracovný program bol zameraný na oblasť počítačových sietí a najmä na intenzívnu prípravu na absolvovanie 2. semestra CISCO Academy.

Pred pobytom ich čakala náročná príprava z anglického jazyka a z odbornej časti sietí. Oplatilo sa. Vedomosti využili aj v inom ako v našom školskom prostredí. A mohli tak porovnávať. Ako sa učí u nás a ako v Česku. Ako sú vybavené naše školy a ako ich. Určite by sa tam ale ako odborníci nestratili.

Okrem vedomostí a zážitkov získali aj niečo materiálne : Certifikát o absolvovaní stáže, Certifikát z odborného anglického jazyka a Europass.

Voľný čas trávili spoločne výletmi do historickej časti Plzne, navštívili ZOO Plzeň, mesto Praha. Pozreli si aj hutnícky závod Pilsner Steel, videli výrobu klimatizácií v podniku DAIKIN a navštívili aj neodmysliteľný pivovar Plzeň.

Všetkým odkazujú : skúste to aj vy...

Posledná úprava Nedeľa, 08 Máj 2016 05:32