Hlavná stránka Odborná prax OA

Posledná vydarená stáž študentov
v rámci projektu Internacionalizácia odborného vzdelávania Erasmus+KA1
v dňoch 18. – 29. 04. 2016 v českých Sokolniciach

Odborná stáž z pohľadu nás študentov bola super... Každý deň z tých dvoch týždňov bol nabitý rôznymi vyučovacími, poznávacími a športovými činnosťami. Nemali sme čas sa nudiť a niekedy ani relaxovať, stále sa niečo dialo. Dopoludnia sme trávili na odbornej praxi v moderných špecializovaných učebniach. S tými nás hneď v prvý deň pobytu na Strednej škole elektrotechnickej a energetickej v Sokolniciach osobne zoznámill riaditeľ školy Ing. Oldřich Životský. Páčil sa nám jeho odborno-humorný výklad k pracovným činnostiam v laboratóriách, v ktorých sme sa v ďalších dňoch učili nové vedomosti a zručnosti. Začali sme v dielňach káblových technológií, pokračovali v učebniach informačných sieťových technológií a naša odborná stáž končila v laboratóriu nového Energy centra. Bolo to pre nás veľa nových informácií v krátkom čase, ale všetky veľmi užitočné a praktické pre štúdium v odboroch elektrotechnika a mechatronika, ale tiež pre uplatnenie sa v praxi. Odbornú výučbu sme absolvovali aj počas odborných exkurzií v elektrárňach a v modernej firme LIKO-S zameranej na inteligentné energetické systémy.

Prvý deň odbornej stáže patril nielen oboznámeniu sa s hostiteľskou školou, ale aj spoznaniu obce Sokolnice nachádzajúcej sa neďaleko Brna. Jej história je úzko spojená s bitkou troch cisárov, ktorú vyhral Napoleon a na jej počesť bol postavený monument Mohyla míru.

Voľný čas sme často trávili v dobre vybavenej posilňovni školy a na tenisovom kurte. Kondička a denný tréning nám pomohol vyhrať futbalový zápas nad domácimi 5:2, vyliezť desiatky metrov na najvyššej lezeckej stene v Brne a odohrať niekoľko bitiek v Laser game centre. Po prvom náročnom týždni nám padol vhod oddych v 3D kine a relax v Aqualande Moravia s mnohými bazénmi a atrakciami. Nezabudnuteľný zážitok máme z prehliadky Moravského krasu – priepasti Macocha a Punkevních jaskýň.

Odborná stáž sa nám veľmi páčila a škoda, že netrvala aj dlhšie. Ďakujeme za grant, ktorý sme vďaka projektu od EÚ dostali a mohli sme stáž absolvovať.

Študenti 3.B, 2.E a 3.E triedy