Hlavná stránka Odborná prax OA

Športovo – turistický týždeň v Žiarskej doline

V čase od 14.9. 2015 do 18.9.2015 sa 60 študentov 2. a 3. ročníka a 6 pedagógov našej školy zúčastnilo pobytu v Žiarskej doline. Pripravený program ovplyvňovalo počasie, ktoré bolo síce viac menej slnečné, na horách však ukázalo aj svoju hmlistú a najmä veternú tvár. Napriek vrtochom počasia sme zvládli v pondelok prechádzku na Žiarsku chatu, v utorok slnečný relax v aqvaparku Tatralandia, v stredu sme miesto krás zahmleného Chopku objavovali čaro Prosieckej doliny. Vrcholom pobytu bola vo štvrtok celodenná "nekonečná túra" z Čertovice do Demänovskej doliny, kedy sme odolali víchrici a hmle a niektorí účastníci si siahli úspešne až na dno svojich fyzických síl. Všetci sme mali možnosť presvedčiť sa, aká je príroda mocná a nevyspytateľná. Nuž a v piatok sme sa tešili z krásneho počasia a návratu domov. Pobyt v peknom prostredí hotela Spojár v Žiarskej doline splnil svoj účel.

Ing. Darina Krónerová