Hlavná stránka Odborná prax OA

Medzinárodné projektové stretnutie na SOŠ Handlová

Propagácia najlepších podnikateľských postupov a skúseností bola hlavnou témou záverečného podujatia projektu s názvom „Podpora mladých podnikateľov“ v programe celoživotného vzdelávania Leonardo da Vinci – partnerstvá. Účastníkmi stretnutia boli učitelia a študenti zo Slovenska, Španielska, Bulharska, Walesu, Litvy, Malty a Poľska. Program bol veľmi pestrý, zostavený z pracovných, kultúrnych aj poznávacích aktivít rozložených do piatich júnových dní.

Lídri jednotlivých krajín bilancovali splnenie cieľov projektu - rozvinúť podnikateľského ducha medzi študentmi, zlepšiť ich obchodnú angličtinu, zdôrazniť úlohu verejných politík v podpore podnikania v Európe a poskytnúť mládeži príležitosť uplatniť sa v obchodnom podnikaní na európskom trhu práce. Vyvrcholením pracovnej časti bolo vyhlásenie víťazov medzinárodnej súťaže v tvorbe grafických prác, prezentácií a krátkych filmov motivujúcich mládež podnikať.

Súčasťou poznávacích aktivít bolo aj veľmi krátke predstavenie najzaujímavejších miest nášho regiónu. Začalo sa slávnostným prijatím u primátora Handlovej Ing. Rudolfa Podobu. Hosťom sme ukázali našu školu, prezentovali inovovaný študijný program a súčasné úspechy žiakov a učiteľov. Naši partneri mohli obdivovať krásu Bojnického zámku a jeho okolia, Demänovskú jaskyňu, štíty a plesá Západných, Nízkych a Vysokých Tatier.

Medzinárodné stretnutie bolo zo strany našich zahraničných partnerov hodnotené ako excelentné a ukončilo sa plánovaním ďalšej spolupráce na nových projektoch.

Projekt sa uskutočnil vďaka príspevku Európskej únie.

Handlová, 19.06.2014

Ing. Mária Beňušová,